Cresa bardzo aktywna w Krakowie

Cresa bardzo aktywna w Krakowie

Firma doradcza Cresa doradzała w tym roku klientom w Krakowie w transakcjach najmu powierzchni biurowych o łącznym metrażu 19 000 mkw. Wiele procesów negocjacji jest obecnie w toku.

Do największych transakcji bieżącego roku, w których Cresa Polska reprezentowała najemców w Krakowie, należy wynajęcie około 12 000 mkw. przez firmę Akamai Technologies w Centrum Biurowym Vinci oraz dwie transakcje o powierzchni powyżej 6 000 mkw. w kompleksie O3 Business Campus.

- Kraków jest liderem wśród biurowych rynków regionalnych. Zauważalnym trendem jest, że firmy dotychczas zlokalizowane na obrzeżach miasta przenoszą swoje siedziby bliżej centrum, co w połączeniu z łatwiejszym dostępem do komunikacji miejskiej i bogatszą ofertą usługowo-rozrywkową, pozwala im zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach obecnych i przyszłych pracowników. Cresa pomaga podjąć najlepszą decyzję dotyczącą nowego biura. Wspieramy naszych klientów w procesie negocjacji lub renegocjacji umowy, w tym warunków komercyjnych, algorytmów rozliczania kosztów eksploatacyjnych, aspektów prawnych, architektonicznych i technicznych. Naszym celem jest ochrona interesów najemcy – mówi Artur Sutor, Partner, Dyrektor działu reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska

- W drodze renegocjacji uzyskaliśmy dla naszych klientów bardzo dobre warunki najmu – mówi Karolina Słysz, Doradca w dziale reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska. – Rozpoczęcie procesu renegocjacji odpowiednio wcześnie pozwala nie tylko porozmawiać o wysokości czynszu, ale również przedyskutować i wynegocjować to, czego najemcy w budynku brakuje – np. stacji rowerów miejskich, stołówki czy saloniku prasowego.

Biuro firmy Cresa Polska w Krakowie zostało otwarte w sierpniu 2018 roku.

Cresa bardzo aktywna w Krakowie

Newmark Polska

Dział reprezentacji najemców biurowych firmy Newmark Polska obsługuje firmy na terenie całej Polski planujące pozyskanie nowej powierzchni biurowej lub renegocjacje obecnej umowy najmu, ekspansję bądź konsolidację powierzchni.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów gwarantujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie wynajmu powierzchni biurowej.

Aktualności

2023-05-08

Fleksy rosną nie tylko w dużych miastach
Elastyczne miejsca pracy rozchodzą się jak świeże bułeczki. Firmy pytają o nie we wszystkich dużych miastach. Ale nie tylko. Chętnych na biura serwisowane nie brakuje również w mniejszych ośrodkach – mówi Joanna Bartoszewicz, Starszy Doradca w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych, ...