Zadzwoń do konsultanta

Dawid Igielski

+48 734 160 791

Joanna Bartosiewicz

+48 731 867 070

Filtry

Powierzchnia
Czynsz EUR/mkw./miesiąc

Biura do wynajęcia Wrocław

Znaleziono 76 obiektów

Wykształcona kadra, potencjał biznesowy i wciąż rozwijana infrastruktura komunikacyjna – to główne czynniki przyciągające do Wrocławia zarówno krajowe, jak i zagraniczne firmy. Duże zainteresowanie historyczną stolicą Dolnego Śląska ma swoje odzwierciedlenie w wielkości rynku nieruchomości biurowych. Gdzie powstają nowoczesne biura do wynajęcia we Wrocławiu? Ile kosztuje biuro w centrum Wrocławia? Poznaj odpowiedzi.

 

Powierzchnie biurowe we Wrocławiu

Wrocław od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, w konsekwencji czego siedziby lub filie mają tu firmy z różnych branż. Na terenie miasta działają centra usług wspólnych (SSC) – są to podmioty świadczące usługi m.in. księgowe, kadrowe, informatyczne oraz oferujące obsługę zamówień i zakupów. Wrocław ma też rozwinięte usługi bankowe – wrocławski adres wybrało kilka banków. Z perspektywy przedsiębiorców znaczenie ma również obecność parków technologicznych i przemysłowych (przykładem może być Wrocławski Park Technologiczny), inkubatorów przedsiębiorczości oraz licznych zachęt inwestycyjnych.

O biznesowej atrakcyjności Wrocławia świadczyć może przyznanie mu pierwszego miejsca w kategorii miast średnich przyjaznych dla biznesu w prestiżowym rankingu „European Cities & Regions of the Future 2022/23” przygotowanym przez fDi Intelligence. Na wspomnianą przyjazność dla biznesu składa się kilka czynników – od rozbudowanej infrastruktury przez strategiczne położenie na mapie Europy i wysoką jakość życia aż po łatwość rekrutacji pracowników o pożądanym wykształceniu i doświadczeniu. Nie bez znaczenia jest też bogata baza biur we Wrocławiu – przedsiębiorcy mają pod tym względem spory wybór.

 

Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna

Przez Wrocław przebiegają drogi zarówno krajowe, wojewódzkie, jak i europejskie. W ostatnich latach przeprowadzono modernizację wielu odcinków. Jednocześnie ze względu na bliskość granicy z Niemcami lokale biurowe do wynajęcia we Wrocławiu chętnie wynajmują firmy zainteresowane ekspansją na Zachód Europy.

Jednocześnie na infrastrukturę komunikacyjną we Wrocławiu składają się nie tylko drogi, ale również:

  • transport publiczny – opiera się on na komunikacji autobusowej i tramwajowej;
  • transport kolejowy – rozwinięta infrastruktura kolejowa umożliwia podróżowanie zarówno po Polsce, jak i za granicę;
  • lotnisko – Port Lotniczy Wrocław znajduje się w odległości ok. 10 km od centrum miasta.

 

Strategiczne położenie Wrocławia na mapie Europy

Jednym z powodów, dla których na terenie Wrocławia powstaje tak dużo powierzchni biurowych, jest strategiczne położenie tego ośrodka miejskiego. Stąd blisko jest do europejskich stolic, w tym Pragi i Berlina – podróż samochodem do każdego z tych miast zajmuje ok. 3,5 godziny. W porównywalnym czasie dojechać można też do Warszawy. Równie blisko są inne duże miasta – Poznań, Katowice czy Kraków. Z perspektywy firm Wrocław to zatem doskonała lokalizacja pozwalająca na ekspansję w różnych kierunkach.

 

Dostęp do pracowników

To nie przypadek, że we Wrocławiu tak intensywnie rozwija się sektor nowoczesnych technologii – przyczynia się do tego dostęp do świetnie wykształconej kadry. Ponieważ specjaliści są jednym z kluczowych filarów rozwoju gospodarczego, wiele firm nawiązuje współpracę z działającymi na terenie Wrocławia uczelniami. Taka współpraca pozwala im rekrutować talenty – osoby o unikalnych kompetencjach. Na terenie Wrocławia funkcjonują nie tylko uniwersytety, ale również szkoły wyższe. Jak podaje GUS, w roku akademickim 2020/2021 we Wrocławiu kształciło się łącznie 107 900 studentów.

 

Wysoka jakość życia

Co roku do Wrocławia przyjeżdżają osoby, które zdobyły indeks wybranego kierunku studiów oraz pracownicy o różnych kwalifikacjach. Członków tej drugiej grupy do miasta przyciąga nie tylko duża liczba pracodawców, ale również jakość życia. Wysokie zadowolenie z życia mieszkańców Wrocławia potwierdzają okresowo wykonywane badania oraz różne rankingi (w tym również opracowywane przez zagraniczne firmy). Co konkretnie przemawia za osiedleniem się w tej części kraju? Kluczowe argumenty to:

  • wspomniana już duża liczba miejsc pracy i atrakcyjne wynagrodzenie;
  • obszerna oferta usług opieki dziennej nad dziećmi;
  • dostępność opieki medycznej;
  • bogata oferta edukacyjna – na terenie miasta działa wiele szkół i uczelni;
  • oferta kulturalno-rozrywkowa;
  • dostęp do terenów zielonych – tych we Wrocławiu nie brakuje, bo ok. 41 proc. powierzchni miasta to właśnie tereny zielone.

 

Bogata oferta biur we Wrocławiu

Rozwój rodzimych firm oraz zainteresowanie globalnych gigantów Wrocławiem ma odzwierciedlenie w rosnącej liczbie biur. Deweloperzy są w tym mieście niezwykle aktywni – co roku do użytku oddają oni kolejne metry kwadratowe nowoczesnej powierzchni biurowej. To właśnie sprawia, że zwłaszcza zagraniczne firmy często wybierają Wrocław zamiast Warszawy – rynek biurowy jest wystarczająco obszerny, a stawki za 1 mkw. często dużo przystępniejsze niż w stolicy.

 

Lokalizacja biura na wynajem – Wrocław

W Polsce Wrocław jest drugim co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym, a aktywność deweloperów utrzymuje się na wysokim poziomie. W konsekwencji przedsiębiorcy poszukujący biura do wynajęcia we Wrocławiu mają spory wybór. W których częściach miasta znajduje się najwięcej wolnej przestrzeni biurowej? Na mapie Wrocławia można wyodrębnić 4 strefy biurowe – są to:

  • Zachodni Wrocław
  • Centrum
  • Lokalizacje wokół centrum
  • Południe Wrocławia

Gdzie zatem szukać biura we Wrocławiu? Firmy, którym zależy na prestiżowym adresie, często wybierają centrum – decydują się one np. na biuro do wynajęcia Wrocław Stare Miasto.

Wielu najemców poszukuje nowoczesnej przestrzeni biurowej. Nowoczesnej, czyli zapewniającej w dłuższej perspektywie oszczędności. Biurowce, w których oferowana jest taka przestrzeń, często są certyfikowane np. w systemie BREEAM. Przykładem mogą być biura do wynajęcia Wrocław Krzyki.

Wymienione dzielnice Wrocławia nie są jedynymi, w których powierzchnia biurowa dostępna jest od ręki. Nowoczesne biurowce wynająć można w dzielnicy Wrocław Fabryczna. Wiele kompleksów biurowych ma swój wyjątkowy wyróżnik. Przykłady to choćby przestronny ogród, rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów czy oryginalna, rozpoznawalna architektura.

 

Jak wybrać najlepsze lokale biurowe do wynajęcia we Wrocławiu?

W pierwszej połowie 2024 r. zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu wynosiły 1,37 mln mkw. Duża aktywność deweloperów to wynik wysokiego zainteresowania zarówno biurami, jak i lokalami użytkowymi. Dla firm, które planują przenieść swoją siedzibę lub otworzyć filię we Wrocławiu, to dobra wiadomość – biura na wynajem dostępne są w praktycznie każdej części tego miasta. Czym się kierować, poszukując lokalu biurowego do wynajęcia w głównym mieście aglomeracji wrocławskiej? Oto 7 wskazówek:

  1. Lokalizacja. Szukając biura we Wrocławiu – podobnie jak w innych miastach Polski – w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na lokalizację. Najlepiej, aby w pobliżu biurowca mieściły się przystanki komunikacji miejskiej. Nie bez znaczenia jest też dostęp do miejsc parkingowych – na ten aspekt trzeba zwrócić szczególną uwagę, decydując się na biuro w centrum miasta.
  2. Przestrzeń handlowo-usługowa w budynku. Pracownicy często nie chcą tracić czasu na dojazdy – dlatego istotna jest dla nich możliwość zrobienia zakupów w drodze do lub z pracy. Firmy, które planują pozyskać ekspertów, powinny zwrócić uwagę na najbliższą okolicę biurowca. W wielu nowych budynkach znajduje się przestrzeń handlowo-usługowa. Sklepy, restauracje, czy siłownia pod tym samym adresem mogą zwiększyć atrakcyjność miejsca pracy.
  3. Standard biura. Fasady nowoczesnych biurowców to połączenie szkła i aluminium. Duże przeszklenia zapewniają optymalne nasłonecznienie pomieszczeń i pozwalają obniżyć rachunki za energię. Ale to nie wszystko. Klimatyzacja, dobra akustyka uzyskana przez wyciszenie ścian czy dostęp do ogródka lub tarasu – to gwarancja optymalnych warunków do pracy.
  4. Możliwość powiększenia przestrzeni biurowej w przyszłości. Decydując się na wynajem biura we Wrocławiu, warto myśleć perspektywicznie, a zatem sprawdzić, czy w przyszłości możliwe będzie rozszerzenie umowy najmu o kolejne metry. W nowoczesnych biurowcach najczęściej jest to możliwe, kłopot może pojawić się natomiast w przypadku biur zlokalizowanych w zabytkowych kamienicach.
  5. Cena za 1 mkw. Chociaż stawka za 1 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia we Wrocławiu nie powinna być kluczowa, to należy sprawdzić, czy odpowiada ona oferowanym warunkom. W nowoczesnych biurowcach stawka czynszu może być wyższa, ale będzie ona najpewniej rekompensowana niższymi opłatami eksploatacyjnymi, a to z uwagi na rozwiązania zastosowane w budynku.
  6. Wysokość opłat eksploatacyjnych. Różnice między wysokością opłat eksploatacyjnych w poszczególnych biurowcach są zauważalne, czego powodem są m.in. zastosowane technologie i rozwiązania.
  7. Okres bezczynszowy. Poszukując powierzchni biurowej we Wrocławiu, uwagę warto zwrócić również na czas trwania okresu bezczynszowego. Uzależniony jest od długości umowy najmu.

 

Wynajem biura we Wrocławiu – cena

Ile kosztuje wynajem biura we Wrocławiu? Cena w dużym stopniu zależy od lokalizacji, chociaż standard również ma znaczenie. To nie wszystko – najemcy mają też możliwość negocjowania warunków umowy, a to z kolei sprawia, że wskazanie konkretnej kwoty jest bardzo trudne.

Wynajem biura Wrocław – stawki wyjściowe czynszu za powierzchnię klasy A to 13,50 – 16,00 EUR/mkw./miesięcznie.

Szukasz biura na wynajem we Wrocławiu? Skorzystaj z pomocy specjalistów Newmark Polska. Proponujemy unikalny pakiet usług – pomagamy przedsiębiorcom znaleźć idealną przestrzeń biurową, zapewniamy obsługę prawną, audyt kosztów i projektowanie wnętrz zgodnie z potrzebami najemców. Z nami szybko znajdziesz komfortowe i inspirujące biuro we Wrocławiu, które będzie stanowić wizytówkę Twojej firmy.