Biura do wynajęcia - ID kategorii: Biura do wynajęcia | ID regionu: Kraków

Zadzwoń do konsultanta

Dawid Igielski

+48 734 160 791

Joanna Bartosiewicz

+48 731 867 070

Powierzchnia
Czynsz EUR/mkw./miesiąc

Biura do wynajęcia Kraków

Znaleziono 163 obiektów

Nowoczesne biurowce kontra kameralne powierzchnie biurowe w odrestaurowanych kamienicach – gdzie widzisz swoją firmę? Bogaty katalog biur do wynajęcia w dawnej stolicy Polski nie jest jedynym czynnikiem, który przyciąga biznes. Poznaj atuty krakowskiego rynku nieruchomości biurowych i przekonaj się, że to właśnie tu warto wynająć biuro.

Lokale biurowe do wynajęcia w Krakowie

Kraków otwiera listę regionalnych rynków biurowych w Polsce z zasobami, które na koniec I kwartału 2024 roku przekroczyły 1,8 mln mkw. Duży i zróżnicowany wybór lokali biurowych do wynajęcia w Krakowie nie jest jedynym argumentem przemawiającym za tym, aby siedziby dla firmy poszukać właśnie tutaj. Dawna stolica Polski przyciąga wysoką atrakcyjnością inwestycyjną. Składają się na nią zarówno możliwe do uzyskania wsparcie dla przedsiębiorstw, jak i dostęp do wyspecjalizowanej kadry. To jednak nie wszystko – nie można zapomnieć też o wysokiej jakości życia.

Główne powody, dla których biura do wynajęcia warto poszukać w Krakowie:

 1. Dostęp do usług biznesowych. Kraków i okolice to ośrodek usług biznesowych. To właśnie tu działają liczne firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – BPO, SSC czy IT. Dla firm oznacza to możliwość znalezienia zaufanych kontrahentów, którym będzie można delegować część zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
 2. Komunikacja. Region posiada rozbudowaną sieć drogową (Małopolskę przecinają międzynarodowe trasy tranzytowe, w tym autostrada A4 łącząca Niemcy i Ukrainę) oraz infrastrukturę kolejową i lotniczą. Przedsiębiorcy mogą korzystać z lotniska Kraków Airport (Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice), które zapewnia połączenia do większości europejskich stolic.
 3. Kapitał ludzki. Na terenie Krakowa działają uczelnie wyróżniane w różnych rankingach – Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza. Jednak szkół wyższych w regionie jest więcej. W roku akademickim 2022/2023 kształciło się na nich 144 200 studentów, co z perspektywy pracodawców oznacza dostęp do wykształconej kadry. Co więcej, Kraków jest jednym z atrakcyjniejszych polskich miast dla cudzoziemców.

 

Za wynajęciem biura w Krakowie przemawia również oferowana jakość życia. Kraków zapewnia bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Miłośnicy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu mogą m.in. odwiedzić miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto zapewnia też dostęp do edukacji na różnych szczeblach, również w językach obcych. Aby z kolei polepszyć jakość powietrza, władze Krakowa systematycznie zwiększają udział pojazdów elektrycznych w komunikacji miejskiej.

Po rozważeniu różnych lokalizacji uważasz, że biuro w Krakowie to dobry wybór? W Newmark Polska wspieramy firmy, pomagając im znaleźć optymalną przestrzeń do dalszego wzrostu.

Wynajem biura Kraków – główne lokalizacje

Gdzie wynająć biuro w Krakowie? Lokale biurowe są równomiernie rozłożone na terenie miasta, chociaż wyróżnia się pięć obszarów koncentracji powierzchni biurowej, a mianowicie: centrum, północny wschód, północny zachód, południowy wschód i południowy zachód. Za wyborem nieruchomości w centrum może przemawiać lokalizacja. Jednak biurowce znajdujące się poza Śródmieściem również mają atut – oferują więcej miejsc parkingowych przy jednoczesnym zachowaniu dobrej komunikacji miejskiej.

Biura do wynajęcia Kraków centrum

Jeszcze kilka lat temu ze względu na historyczny charakter ten obszar miał dość skromne – w porównaniu z pozostałymi strefami – zasoby powierzchni biurowej. Jednak dzięki aktywności firm deweloperskich od 2019 roku zaczęła się intensywna rozbudowa centrum. W rezultacie na koniec I kwartału 2024 roku zasób powierzchni biurowej tej części miasta mocno zbliżył się do 420 000 mkw. Najemcy mogą wybierać między lokalami biurowymi w kameralnych kamienicach a biurami w przeszklonych biurowcach. Biurowa strefa Krakowa Centrum swoim zasięgiem obejmuje dwie dzielnice administracyjne miasta, a mianowicie Stare Miasto i Grzegórzki.

Biura Kraków centrum – przykłady:

 • biura do wynajęcia Stare Miasto – ta część miasta oferuje najemcom prawie 125 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej w np.: kompleksie biurowym Browar Lubicz, kompleksie biurowym High5ive, Wita Stwosza czy V.Offices;
 • biura do wynajęcia Grzegórzki – ta dzielnica skupia prawie 296 000 mkw. nowoczesnych biur, z czego ponad 65% stanowią biurowce ukończone w ostatnich pięciu latach. Przykładami biurowców zlokalizowanych w tej części Krakowa są: Axis, Brain Park, kompleks Fabryczna Office Park, Mogilska 35 czy największy wielofunkcyjny kompleks budynków w Krakowie – UNITY CENTRE.

Biura do wynajęcia Kraków Południowy Wschód i Południowy Zachód

Pod względem dostępnych zasobów powierzchni biurowej na południu Krakowa, strefy biurowe Południowy Wschód i Południowy Zachód są niekwestionowanymi liderami – na koniec I kwartału 2024 roku łączne zasoby w tych dwóch strefach przekroczyły 770 000 mkw., czyli ponad 350 000 mkw. więcej niż w centrum. Najwięcej oddanych już do użytku projektów zlokalizowanych jest na Podgórzu wraz z Podgórzem Duchackim i Dębnikach.

Lokale biurowe Kraków Południe:

 • biura do wynajęcia Podgórze oraz Podgórze Duchackie – znajdują się tu m.in. kompleks biurowy Bonarka for Business A-H, Tischnera Office, Enterprise Park A-C, Wadowicka 3 A-C, Orange Office Park (Amsterdam, Den Hague, Rotterdam), Diamante Plaza czy Zabłocie Business Park A-B. W 2023 roku ponad 70 000 mkw. zwiększyło istniejące zasoby biurowe tej dzielnicy, a mianowicie: Kreo, The Park Kraków II czy kolejne fazy kompleksu biurowego Ocean Office Park B i D;
 • biura do wynajęcia Dębniki – w ostatnich latach powstały tu biurowce DOT Office, powierzchnie biurowe oferują również Kapelanka 42 A & B, JACOBS, MK 29, .big, Green Office I-III czy Porto Office.

Biura do wynajęcia Kraków Północny Wschód

W I kwartale 2024 roku była to trzecia pod względem zasobów (ponad 411 000 mkw.) strefa biurowa w Krakowie, która na koniec I kwartału 2024 roku odnotowała najwyższy wskaźnik pustostanów (27,6 proc.), dzięki czemu najemcy mieli spory wybór. Biurowce w tej części Krakowa zlokalizowane są w dwóch dzielnicach, a mianowicie Czyżyny oraz Prądnik Czerwony, a w szczególności w dwóch rejonach – w okolicy ul. prof. Michała Życzkowskiego oraz skrzyżowania Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego i ul. Lublańskiej.

Powierzchnia biurowa Kraków Północny Wschód:

 • biura do wynajęcia Czyżyny – w ostatnich latach do użytku został oddany kompleks biurowy Podium Park, najemcy mogą też wynająć biuro w takich obiektach jak Avia, Lobos Office czy Aquarius. Dodatkowo swoje siedziby mają tutaj takie firmy jak Comarch czy Philip Morris Polska;
 • biura do wynajęcia Prądnik Czerwony – znajdują się tu choćby kompleks biurowy O3 Business Campus, Rondo Business Park, Tertium Business Park, Astris, Pilot Tower czy kompleks biurowy Quattro Business Park.

Biura do wynajęcia Kraków Północny Zachód

Na tle innych krakowskich stref biurowych ten rejon prezentuje się dość skromnie – zasoby w I kwartale 2024 roku były szacowane na ok. 168 000 mkw. Biurowce znajdujące się w tej części Krakowa są mocno rozproszone, przy czym jeden z obszarów ich koncentracji znajduje się wzdłuż ul. Armii Krajowej. W porównaniu do centrum czy południa to prowadzonych jest tu zdecydowanie mniej inwestycji.

Wynajem biur Kraków – przykładowe biurowce:

 • biura do wynajęcia Bronowice – najemcy mogą wybierać m.in. wśród następujących biurowców: Avatar, Principio, Pascal, Galileo, Edison i Newton;
 • biura do wynajęcia Prądnik Biały – lokale biurowe są dostępne m.in. w następujących obiektach: Centrum Biurowe Euromarket, Centrum Jasnogórska 1, Vinci Office Building czy Bronowice Business Center 9.

Ile kosztuje biuro na wynajem w Krakowie?

Firmy poszukujące biura na wynajem w Krakowie najczęściej rezerwują na ten cel określone środki. Jak znaleźć biuro, którego wynajęcie zmieści się w ustalonym budżecie? We wstępnym określeniu obszaru może pomóc informacja o czynszach wywoławczych. Gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej w Krakowie? Oto odpowiedź – dane dotyczą końca I kwartału 2024 roku:

 • Kraków centrum – od 14,50 do 17,00 euro za 1 mkw. miesięcznie;
 • Kraków południe – od 13,50 do 15,50 euro za 1 mkw. miesięcznie;
 • Kraków północny wschód – od 11,50 do 14,50 euro za 1 mkw. miesięcznie;
 • Kraków północny zachód – od 12,50 do 15,00 euro za 1 mkw. miesięcznie.

Od czego zależy wysokość czynszu? Lista czynników mających wpływ na koszt najmu jest długa. Lokalizacja naturalnie w największym stopniu wpływa na cenę. Jednak błędem jest zakładanie, że klienci płacą wyłącznie za adres – równie istotny jest standard oferowanej powierzchni.

Dla wielu klientów standard biurowca ma kluczowe znaczenie. Nowoczesne budynki biurowe zapewniają dostęp do szeregu udogodnień, a przy okazji pozwalają zmniejszyć koszty utrzymania biura i wspierają proekologiczny wizerunek marki. Wśród atutów nowoczesnych inwestycji można też wskazać:

 • certyfikaty – nowe biurowce najczęściej są certyfikowane, co oznacza, że na etapie ich projektowania i budowy uwzględniono rozwiązania mające na celu ochronę zasobów naturalnych;
 • bezpieczeństwo – poczucie bezpieczeństwa zapewnia m.in. system kontroli dostępu, system monitoringu CCTV czy system sygnalizacji pożaru;
 • rozwiązania dla rowerzystów – parking, prysznice czy punkt naprawczy to przykładowe udogodnienia, które mają zachęcić pracowników do porzucenia samochodu na rzecz ekologicznego środka transportu;
 • strefy zieleni wokół budynków – dziś przywiązuje się do nich dużą wagę, a wokół nowoczesnych biurowców w Krakowie powstają zielone strefy;
 • udogodnienia w postaci punktów handlowo-usługowych, kawiarni i sklepów – lokale komercyjne najczęściej znajdują się na parterze, dzięki czemu pracownicy mogą swobodnie korzystać z ich oferty.

Jak znaleźć biuro do wynajęcia w Krakowie?

Nieruchomości komercyjne, w tym powierzchnie biurowe, to nasza specjalność – w Newmark Polska słuchamy, aby efektywnie doradzać. Dzięki bardzo dobrej znajomości krakowskiego rynku nieruchomości biurowych możemy zapewnić klientom sprawne i kompleksowe wsparcie. Nie tylko przedstawiamy propozycje, ale również zapewniamy obsługę prawną, projektowanie wnętrz, czy audyt kosztów eksploatacyjnych.

Nasza oferta skierowana jest również do firm, które mają już siedzibę w Krakowie – odciążamy je, prowadząc w ich imieniu renegocjacje. Pomagamy również w relokacji. To rozwiązanie m.in. dla przedsiębiorców zainteresowanych powierzchnią biurową o wyższym standardzie lub optymalizacją kosztów. Chcesz wiedzieć więcej o naszej działalności i sprawdzić, co możemy zrobić dla Twojej firmy? Wykonaj pierwszy krok – skontaktuj się z nami. Poznajmy się i nawiążmy współpracę.

Formularz zgłoszeniowy

Biura serwisowane

×